„Valve“ „Steam Deck“ sukėlė nemažai triukšmo nuo pat jo paskelbimo, nes buvo skelbiama, kad jis pakeis nešiojamųjų žaidimų pasaulį. Tačiau ar „Steam Deck“ tikrai verta investuoti, nes rinkoje yra daugybė nešiojamųjų įrenginių? Panagrinėkime jo funkcijas, našumą ir bendrą vertę, kad lengviau apsispręstumėte.

Veikimas ir specifikacijos

Steam Deck turi AMD APU su keturių branduolių Zen 2 CPU ir RDNA 2 GPU, žadantis našumo lygį, panašų į nešiojamojo žaidimų kompiuterio. Turėdamas 16 GB LPDDR5 operatyviosios atminties, jis užtikrina sklandų daugiaprogramį darbą ir sudėtingų žaidimų valdymą. Galimos trys atminties parinktys – 64 GB eMMC, 256 GB NVMe SSD ir 512 GB NVMe SSD – pastarosios dvi užtikrina greitesnį įkrovimo laiką, o tai gali gerokai pagerinti žaidimų patirtį.

Ekranas ir valdikliai

Prietaisas pasižymi 7 colių LCD jutikliniu ekranu su 1280×800 taškų raiška, užtikrinančiu ryškų vaizdą 16:10 kraštinių santykiu. Nors „Steam Deck“ ekranas nėra toks ryškus kaip kai kurių konkurentų OLED ekranai, jis tinka daugumai žaidimų. Ergonomiškai suprojektuoti valdikliai. Papildomas giroskopinis valdymas suteikia papildomo tikslumo tam tikruose žaidimuose.

Žaidimų biblioteka ir suderinamumas

Vienas iš pagrindinių „Steam Deck“ privalumų yra sklandi integracija su plačia „Steam“ biblioteka. Daugumą „Steam“ esančių kompiuterinių žaidimų galima žaisti „Deck“, nors našumas gali skirtis priklausomai nuo žaidimo aparatinės įrangos reikalavimų. „Valve“ sukurtas „Proton“ suderinamumo sluoksnis užtikrina, kad daugelis „Windows“ žaidimų sklandžiai veiktų „Linux“ pagrindu veikiančioje „SteamOS“ sistemoje, taip išplėsdamas žaidžiamą biblioteką, kurioje galima žaisti ne tik „Linux“ žaidimus. Be to, naudotojai gali įdiegti kitas žaidimų parduotuves ir net „Windows“, todėl „Steam Deck“ yra universalus žaidimų įrenginys.

Pernešamumas ir baterijos veikimo laikas

Apie 669 g sveriantis „Steam Deck“ yra sunkesnis už „Nintendo Switch“, tačiau vis dar pakankamai nešiojamas, kad galėtumėte žaisti keliaudami. Priklausomai nuo žaidimo ir nustatymų, jo akumuliatoriaus veikimo trukmė svyruoja nuo 2 iki 8 valandų, o tai yra padorus, bet ne išskirtinis laikas. Norint žaisti ilgiau, patartina turėti maitinimo banką arba reguliariai naudotis įkrovimo galimybe.

Vartotojo patirtis ir programinė įranga

„Steam Deck“ naudotojo sąsaja sukurta naudojant „Steam Big Picture“ režimą, optimizuotą naudojimui delniniame kompiuteryje. Intuityvi sąsaja leidžia lengvai naršyti ir valdyti žaidimus. Be to, įrenginys palaiko prijungimo prie doko režimą, todėl jį galima prijungti prie televizoriaus ar monitoriaus, kad būtų galima žaisti tradiciškesnius žaidimus. Tačiau kai kuriems naudotojams gali pasirodyti, kad programinės įrangos ekosistemai trūksta polėkio, palyginti su brandesnėmis platformomis, tokiomis kaip „Nintendo Switch“ ar „PlayStation Vita“.

Pinigų ir kokybės santykis

Priklausomai nuo atminties varianto, „Steam Deck“ kaina svyruoja nuo 399 iki 469 eurų, todėl galima rinktis iš daugybės variantų, tinkančių skirtingiems biudžetams. Asmeninių kompiuterių žaidėjams, norintiems išplėsti savo biblioteką į nešiojamąjį įrenginį, tai viliojantis pasiūlymas. Tačiau tiems, kurie tikisi nepriekaištingos, į konsolę panašios patirties, gali trukdyti kartais pasitaikančios klaidos ir programinės įrangos ekosistemos apribojimai.

Išvada

„Steam Deck“ yra puikus prietaisas, kuris suteikia kompiuterinių žaidimų galią nešiojamam formatui. Dėl gausios žaidimų bibliotekos, patikimo veikimo ir universalaus valdymo jis yra stiprus varžovas nešiojamųjų įrenginių rinkoje. Tačiau jo svoris, akumuliatoriaus veikimo trukmė ir tobulėjanti programinė įranga gali patikti ne visiems. Galiausiai, ar verta pirkti „Steam Deck“, priklauso nuo jūsų žaidimų pomėgių ir lūkesčių, susijusių su nešiojamuoju įrenginiu. Aistringiems kompiuterinių žaidimų žaidėjams ir technologijų entuziastams tai yra didelis šuolis į priekį mobiliųjų žaidimų technologijų srityje.