„Adobe Photoshop“ jau seniai tapo nuotraukų redagavimo, grafinio dizaino ir skaitmeninio meno aukso standartu. Tačiau jos prenumeratos modelis gali būti labai brangus. Laimei, kelios nemokamos alternatyvos siūlo galingas funkcijas ir galimybes, kurios gali patenkinti ir mėgėjų, ir profesionalių naudotojų poreikius. Štai geriausios nemokamos „Adobe Photoshop“ alternatyvos 2024 m.

GIMP

„GIMP“ yra viena žinomiausių nemokamų „Photoshop“ alternatyvų. Ši atvirojo kodo programinė įranga suteikia išsamų nuotraukų retušavimo, vaizdų komponavimo ir vaizdų kūrimo įrankių rinkinį. Ji palaiko įvairius įskiepius ir skriptus, leidžiančius naudotojams išplėsti jos funkcionalumą. „GIMP“ naudotojo sąsają galima pritaikyti, be to, ji palaiko įvairius failų formatus. Nesvarbu, ar reguliuojate spalvas, taikote filtrus, ar dirbate su sluoksniais ir kaukėmis, „GIMP“ siūlo patikimas funkcijas, prilygstančias „Photoshop“.

Krita

„Krita“ yra atvirojo kodo meno programa, pirmiausia skirta skaitmeniniams menininkams. Ji puikiai tinka konceptualiajam menui, tekstūrų ir matiniam tapybai, iliustracijoms ir komiksams kurti. „Krita“ siūlo labai intuityvią sąsają su plačiu teptukų pasirinkimu, stabilizatoriais sklandžioms linijoms ir pažangiu spalvų valdymu. Ji palaiko PSD failus, todėl prireikus lengva pereiti iš „Krita“ į „Photoshop“. Menininkams, ieškantiems nemokamo įrankio, skirto piešimui ir tapybai, „Krita“ yra puikus pasirinkimas.

Photopea

„Photopea“ – tai internetinis nuotraukų redaktorius, kuris labai tiksliai atkartoja „Photoshop“ išvaizdą. Ji palaiko PSD failus ir siūlo daugelį tų pačių funkcijų, įskaitant sluoksnius, kaukes, maišymo režimus ir įvairius pasirinkimo įrankius. „Photopea“ veikia tiesiai naršyklėje, todėl nereikia atsisiųsti ar įdiegti programinės įrangos. Jos našumas yra stebėtinai geras, todėl ji yra patogus pasirinkimas greitiems redagavimams ir koregavimams kelyje. „Photopea“ sąsaja bus pažįstama ‚Photoshop‘ naudotojams, todėl bus lengviau pereiti prie šios programos.

Paint.NET

„Paint.NET“ yra nemokama vaizdų ir nuotraukų redagavimo programinė įranga, skirta „Windows“. Ji žinoma dėl savo paprastumo ir lengvo naudojimo, tačiau kartu siūlo daugybę galingų įrankių. Funkcijos apima sluoksnius, specialiuosius efektus ir daugybę naudingų bei galingų įrankių. Nors ji neturi visų pažangių „Photoshop“ funkcijų, „Paint.NET“ yra puikus pasirinkimas naudotojams, ieškantiems paprasto ir veiksmingo nuotraukų redaktoriaus.

Inkscape

„Inkscape“ visų pirma yra vektorinės grafikos redaktorius, tačiau jis taip pat siūlo tam tikras nuotraukų redagavimo galimybes. Tai atvirojo kodo programa, idealiai tinkanti iliustracijoms, piktogramoms, logotipams, diagramoms, žemėlapiams ir žiniatinklio grafikai kurti. „Inkscape“ palaiko įvairius failų formatus ir siūlo gausų funkcijų rinkinį, įskaitant manipuliavimo objektais, piešimo ir teksto įrankius. Tiems, kuriems reikia ir vektorinio, ir rastrinio redagavimo galimybių, „Inkscape“ yra universalus įrankis.

Išvada

Nors „Adobe Photoshop“ tebėra galingas įrankis kūrybos profesionalams, jo kaina daugeliui gali būti pernelyg didelė. Laimei, 2024 m. prieinamos nemokamos alternatyvos siūlo platų galimybių spektrą, atitinkantį skirtingus poreikius – nuo pagrindinio nuotraukų redagavimo iki pažangaus skaitmeninio tapymo ir grafinio dizaino. Nesvarbu, ar esate fotografas mėgėjas, pradedantis skaitmeninis menininkas, ar patyręs grafikos dizaineris, šie nemokami įrankiai gali padėti pasiekti profesionalių rezultatų be didelės kainos.